Autor: Kristina Maltarić, 15. 11. 2017.

Od 2. do 6. studenog 2017. godine Osnovna škola Prelog bila je domaćin prvom međunarodnom i edukacijskom sastanku partnera u projektu Artistic Approach to Business Education, Entrepreneurship and Culture (A BEE C) koji je dio programa Europske komisije za razmjenu primjera dobre prakse, razvoj suradnje i kreativnosti između škola, Erasmus+

Artistic Approach to Business Education, Entrepreneurship and Culture je dvogodišnji projekt u kojem sudjeluju škole iz Poljske, Bugarske, Rumunjske, Portugala i Osnovne škole Prelog. Aktivnosti u projektu osmišljene su na način da učitelji i učenici iz svih partnerskih škola zajednički razvijaju neformalno obrazovanje djece u području ekonomije kroz stvaranje umjetničkih proizvoda, kao i uvođenje u marketing i kreativnu distribuciju. Partner u projektu, konzultacijski i edukacijski centar za OŠ Prelog je Knjižnica i čitaonica Grada Preloga.

Projekt obuhvaća cijeli proces stvaranja umjetničkih proizvoda / scenske igre, stripova, elektronske adaptacije priče / igara kao i pratećih aktivnosti, te će učenike upoznati sa stvaranjem trgovačkih artikala tih umjetničkih proizvoda.

Prvi međunarodni sastanak održan je s ciljem dogovaranja i planiranja svih projektnih aktivnosti kako bi se ostvarili unaprijed planirani ciljevi i rezultati te mobilnosti učenika. Uz organizacijski sastanak koji je trajao dva dana, održan je i petodnevni edukacijski sastanak na kojem su učenici i učitelji imali prilike sudjelovati na edukacijama koje su volonterski odradili stručnjaci: Kristina Štebih (dramatizacija), Barbara Rocco (režija), Alen Barbić (gluma) i Maja Lesinger (menadžment u kulturi).

Tijekom planiranih mobilnosti, učenici i učitelji imati će priliku upoznati obrazovni sustav i načine rada u partnerskim školama, upoznati načine života svojih vršnjaka, kulturu, tradiciju, povijest i posebnosti regija u kojima se nalaze škole.

Na sastanku u Prelogu sudionici su upoznali partnersku školu, grad Prelog i Međimursku županiju. U Prelogu je organiziran prijem kod gradonačelnika, posjet knjižnici, muzeju i crkvi dok su u Čakovcu posjetili Muzej Međimurja te pivnicu. Svatko od sudionika predstavio je i svoju školu a na kraju mobilnosti izvedena je predstava na kojoj su ekipe radile tijekom mobilnosti.

Maja Lesinger

« Ožujak 2024 »