DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI

Autor: Silvio Benč, 29. 10. 2013.

Svake godine u našoj školi obilježavamo Dane kruha i zahvalnosti, a ove je godine to palo u prvi tjedan listopada.

FOTOGALERIJA - RAZREDNA NASTAVA
FOTOGALERIJA - PREDMETNA NASTAVA

Škola je bila prigodno urešena plodovima jeseni, a tijekom tjedna smo skupljali pomoć u hrani za one koji su u nevolji. Prikupljeno je predano Caritasu župe Prelog. Tako je naša zahvalnost postala i veća, kroz dijeljenje s najpotrebnijima.

Petak, 4. listopada, bio je dan kad su se u školi održali prigodni programi. Učenici razredne nastave obilježili su taj dan prigodnim recitacijama, pjesmom i igrokazom,dok su učenici predmetne nastave sudjelovali su u prigodnom kvizu "Zdrava hrana - Božji dar".  Najviše bodova imali su učenici 8.a razreda te su dobili simbolične nagrade. Nakon kviza okupljenima se obratio i župni vikar vlč. Siniša Preiner. Svi smo se zajedno pomolili i u slast pojeli blagoslovljen kruh koji je zamirisao cijelom školom. Opet smo se dobro zabavili, ali i naučili nešto novo.

Osim u školi, neki su učenici, učitelji i roditelji sudjelovali u pečenju i prigodnoj prodaji kolača na sajmu u subotu. Proslava Dana kruha i zahvalnosti završila je u župnoj crkvi svečanom misom u nedjelju.

Sara Tomašić, 6.a

Fotografije možete pogledati u našim fotogalerijama: RAZREDNA NASTAVA i PREDMETNA NASTAVA. Fotografije su snimili članovi multimedijske skupine, Monika Pintarić i Tea Sakal.