Učenica 5. razreda Eva Bogomolec objavila je svoju prvu knjigu

Autor: Kristina Maltarić, 27. 9. 2018.

U četvrtak 20. rujna u multimedijalnoj dvorani Muzeja Croata insulanus Grada Preloga predstavljena je Evina zbirka pjesama Noćni orkestar.

Eva je učenica 5. razreda naše škole. Zbirka pjesama Noćni orkestar njezina je prva knjiga. Eva svira trombon u Puhačkom orkestru Grada Preloga, pohađa glazbenu školu, a ostvarila je i izvrsne rezultate na natjecanjima iz matematike i na sportskim natjecanjima. Rado se uključuje u književne natječaje „Valentinovo u Prelogu“ i „Moja prva knjiga“.

Knjigu Noćni orkestar predstavio je autor predgovora, profesor Marijan Lazar, lektorirao ju je naš umirovljeni učitelj hrvatskog jezika Stjepan Orsag, ista je izašla u nakladi obitelji Bogomolec, a likovno su je obogatili Evina braća Marta i Eugen Bogomolec.

Evin otac, gosp. Siniša Bogomolec i Evina učiteljica Ljiljana Sraka pričali su okupljenima o Evinom književnom stvaralaštvu i objavljivanju knjige.

Okupljene je pozdravila voditeljica projekta „Dani Kalmana Mesarića“ Mirjana Hržić te predsjednik Gradskog vijeća Đuro Ujlaki. Učenica naše škole Tamara Balent pročitala je nekoliko pjesama iz spomenute zbirke, a glazbom su dodatno uljepšali večer Patricija Percl, Luka Bermanec, Eva Bogomolec i učiteljica glazbene kulture Jasmina Malek Križanec.

Fotografije ustupio Studio Vipro