Matija Švenda osvojio prvo mjesto na Županijskom natjecanju u čitanju naglas

Autor: Kristina Maltarić, 7. 11. 2019.

U Knjižnici „Nikola Zrinski“ u Čakovcu održano je Županijsko natjecanje u čitanju naglas. Naš učenik 3. razreda Matija Švenda osvojio je 1. mjesto čime se plasirao na državno natjecanje. Naša učenica 8. razreda Lorena Dodlek također je bila odlična u svom nastupu (mentorica Kristina Maltarić).

Natjecanje u čitanju naglas održano je u srijedu 6. 11. u Knjižnici „Nikola Zrinski“ Čakovec, po treći puta u našoj županiji. Nakon održanog školskog natjecanja, na županijskom natjecanju Osnovnu školu Prelog predstavljali su Matija Švenda u mlađoj kategoriji i Lorena Dodlek u starijoj kategoriji.

Učenici na natjecanju imaju dva zadatka. U kratkom uvodnom izlaganju trebaju na što zanimljiviji i kreativniji način objasniti zašto su odabrali baš tu knjigu. Nakon toga lijepo, izražajno i razgovjetno čitaju nekoliko ulomaka iz knjige.

Članice povjerenstva odlučile su da je najbolji među njima Matija Švenda. Predstavio je i čitao knjigu Najgora djeca na svijetu2  Davida Walliansa. Matiju čeka državno natjecanje u Sisku 21. i 22. studenog.

Lorena Dodlek također je bila odlična i dobila pohvalu za svoje izlaganje.

Mentor učenicima je knjižničarka Kristina Maltarić.

Cilj natjecanja je poticanje čitanja i usmenog izražavanja, popularizacija knjige i razvijanje vještine javnog nastupa.

Objave u medijima:

Matija, Lorena i mentorica

Lorena čita             Matija čita

svi natjecatelji                                                   članice povjerenstva

proglašenje pobjednika i nagrade