Osnovna škola Prelog

> Vijesti

ŽUPANIJSKO NATJECANJE "ČITANJEM DO ZVIJEZDA"

Autor: Kristina Maltarić, 14. 12. 2011.

U petak, 9. prosinca, bili smo domaćini Županijskog natjecanja „Čitanjem do zvijezda“. Naša ekipa, koju čine Ivona Marciuš, Karmen Strahija i Julia Jelena Toplak, osvojila je 3. mjesto!

ČESTITAMO!

Ovaj projekt Županijsko stručno vijeće školskih knjižničara Međimurske županije u suradnji s Hrvatskom mrežom školskih knjižničara provodi već treću godinu.

Cilj nam je potaknuti timski rad, ali i individualni napor; poučavati korisnike, posebice djecu i mlade, čitanju, informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima; raditi na unaprjeđenju životnih vještina i sposobnosti djece i mladih; poticati razvoj kreativnosti djece i mladih; poticati djecu i mlade na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena; poticati stvaralaštvo djece i mladih.

Na ovaj način želimo potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje, jer je učenje na takav način najučinkovitije.

Pozdravne riječi uputili su nam ravnateljica gđa Nina Lesinger, pročelnica Međimurske županije za obrazovanje, kulturu i sport gđa Sonja Tošić – Grlač te voditelj Županijskog stručnog vijeća g. Dražen Ružić. Učenici 3.c razreda pripremili su kratki glazbeni program, nakon čega je slijedio najvažniji dio – natjecanje. Natjecanje se sastoji od dva dijela: kviz znanja i prezentacija plakata.

Učenici su za pisanje ispita imali na raspolaganju 45 minuta. Dok su članovi Povjerenstva ispravljali ispite, natjecateljima se na vrlo zanimljiv način predstavio književnik Božidar Prosenjak.

S nestrpljenjem smo čekali rezultate. U kategoriji plakata prvo mjesto osvojila je učenica Ivona Levak (OŠ Ivanovec), drugo mjesto Nives Krnjak (OŠ Vladimira Nazora, Belica), a treće mjesto Maja Oskoruš (II. OŠ Čakovec).

U kvizu znanja najbolja je bila ekipa OŠ Nedelišće sa 144 osvojena boda, drugo mjesto osvojila je ekipa III. OŠ Čakovec sa 134 boda, dok je treće mjesto osvojila ekipa OŠ Prelog sa 128 bodova. Najbolji učenici nagrađeni su knjigama i pohvalnicama, dok su svi sudionici natjecanja dobili zahvalnice.

Sa zadovoljstvom i smiješkom na licima svih prisutnih završilo je ovogodišnje natjecanje.