UČENICA NAŠE ŠKOLE OSVOJILA TREĆE MJESTO NA FOTONATJEČAJU

Autor: Silvio Benč, 19. 12. 2014.

Ela Židov iz 7.b razreda, sa svojom je fotografijom "Sve je to sport" osvojila treće mjesto na fotonatječaju "Emocije" koji je organizirala OŠ Dr. Ivan Merz u Zagrebu.

FOTOGALERIJA

U srijedu, 9. prosinca 2014. godine s početkom u 17:00 sati u OŠ „Dr. Ivan Merz“ u Zagrebu održana je VII. izložba digitalne fotografije pod nazivom „Jednakost različitosti“. Na izložbi su sudjelovali učenici od 5. do 8. razreda iz 17 škola diljem Hrvatske.

Petero učenika naše škole sudjelovalo je s ukupno 10 fotografija, što je već samo po sebi uspjeh, i to Tamara Ana Krušelj s četiri fotografije,  Viktor Vlahek i Ema Kos sa po dvije, te Marko Kiš i Ela Židov sa po jednom. Učenici su članovi Multimedijske skupine „Fijolica“ kojoj je voditelj i mentor Silvio Benč.

Prvo je mjesto, sa fotografijom „Hvala“ osvojila Leonarda Bošnjak iz OŠ Milana Langa, Bregana; drugo mjesto sa fotografijom „Kocka, kocka, kockica“ Ida Ibrišimović iz OŠ Dr. Ivan Merz , Zagreb; treće mjesto Ela Židov iz OŠ Prelog sa fotografijom „Sve je to sport“ i Gabrijela Nikolić iz OŠ Žuti brijeg, Zagreb sa fotografijom „Svi smo mi pijuni“.

Predstavnik žirija, poznati hrvatski photo editor Vjeran Lisjak, ravnatelj škole domaćina Zvonko Piljek i voditeljica Multimedijske skupine škole domaćina Slavica Gašpert obratili su se prigodnim riječima izlagačima i posjetiteljima izložbe te pohvalili i nagradili najbolje fotografije.

Kratka reportaža sa same izložbe prikazana je na HTV-u u emisiji PUNI KRUG 12.12.2014. a možete ju pogledati na linku http://www.hrt.hr/enz/puni-krug/265524/

Fotografije naših učenika izložene na izložbi:

Ela Židov: Sve je to sport

Marko Kiš: Svaki svoje boje

Ema Kos: Prijateljice

Ema Kos: Male i velike, crne i žute

Viktor Vlahek: Drugačiji

Viktor Vlahek: Isključen

Tamara Ana Krušelj: Svijet je lopta šarena

Tamara Ana Krušelj: Ja ne moram kao svi I.

Tamara Ana Krušelj: Ja ne moram kao svi II.

Tamara Ana Krušelj: Ljubav nas čini ljudima

« Ožujak 2024 »