Božićni projekt - European Christmas Tree Decoration Exchange 2015.

Autor: Silvio Benč, 27. 11. 2015.

Prvi dio božićnog projekta Osnovne škole Prelog uspješno je priveden kraju. Jučer su pošiljke pune božićnih ukrasa otputovale u škole širom Europe, a istovremeno učenici i učitelji svaki dan nestrpljivo čekaju njihove pošiljke koje su već počele pristizati.  O čemu se zapravo radi?

FOTOGALERIJA

Naime, Osnovna škola Prelog ušla je početkom ove školske godine, po prvi put, u projekt pod nazivom „European Christmas Tree Decoration Exchange“ (europska razmjena božićnih ukrasa) zajedno sa 29 škola iz 14 zemalja širom Europe, od Irske do Grčke, od Portugala do Poljske. Zadatak svih škola je da izrade tradicionalne božićne ukrase, predstave sebe, svoj kraj, svoju povijest i kulturu te da sve to podijele sa ostalim školama u svojoj grupi. Svrha projekta je povezivanje država kroz upoznavanje njihovih tradicija i kultura a sve na temu Božića.

Drugi, i završni, dio projekta održat će se neposredno prije Božića na integriranom danu kada će učenici predstaviti svih 14 zemalja a božićno drvce okitit će se ukrasima koje su izradile vrijedne ruke školaraca širom Europe.

Jasenka Poljak

Sadržaj paketa poslanih iz OŠ Prelog: anđelčići od perošine, zvijezde od slame, bomboni saloni, zlatni orasi, makrame-vez čestitka, obojana glinena srca s kutijicom, srce-jastučić, lanac od krep-papira, brošura o OŠ Prelog i DVD s filmom o OŠ Prelog i božićnim običajima s božićnim pjesmama koje pjevaju učenici OŠ Prelog.