Za 1000 radosti

Autor: Silvio Benč, 4. 1. 2017.

Učenici OŠ Prelog i ove su se godine odazvali akciji Hrvatskog Caritas „Za 1000 radosti“ kroz koju se pomaže nekoliko tisuća najsiromašnijih obitelji u Hrvatskoj.

Ove godine akcija je vođena pod nazivom „Intervencija“. Naslov poručuje: da bi došlo do željene promjene u životima ljudi koji žive u dramatično lošim uvjetima i na rubu siromaštva, u međuljudskim odnosima, pa i u društvu u cjelini potrebno nešto žurno poduzeti, zakoračiti usred problema i pomoći u nalaženju rješenja. Tako ćemo, zajedno s drugima, lakše prevladavati oskudicu, nezaposlenost, bolest, napetosti i sukobe, pogreške, rane i razočaranja, koji prečesto razaraju ljudske živote i sudbine.

Za učenike osnovnih i srednjih škola ponuđene su narukvice u 10 boja i s 10 poticajnih pitanja koji predlažu putove intervencije:

Zašto ne voljeti?

Zašto ne slaviti?

Zašto ne dijeliti?

Zašto ne oprostiti?

Zašto ne vjerovati?

Zašto ne popraviti?

Zašto ne mijenjati?

Zašto ne stvarati?

Zašto ne zahvaliti?

Zašto ne darovati?

Drugim riječima: zašto ne intervenirati, zašto se ne uključiti i ne pomoći?

Svaki je učenik mogao uzeti po jednu narukvicu, a koji su željeli i mogli pomogli su akciju prilogom od 5 kuna. Bilo je onih koji su doprinijeli i većim prilozima.

Od novčanih sredstava, u školi je prikupljeno 1015 kuna a cijeli je iznos uplaćen na račun Hrvatskog Caritasa.

Ovim putem zahvaljujemo se svim učenicima koji su se odazvali ovoj akciji i svojim prilozima omogućili da i naša Škola učini dobro djelo. Zahvaljujemo se i djelatnicama iz FINA-e koje su se i osobno priključile ovoj akciji.