14. listopada 2024.
Kategorija: Razredna nastava

Maketa naše škole s okolicom

Učeći sadržaje o maketi i planu mjesta na satovima prirode i društva, učenici 3. a razreda dobili su zadatak da izrade svaki po jedan model važnijeg objekta ili kuće koje se nalaze u okolici škole.

U izradi objekata imali su pomoć i podršku roditelja koji su na taj način kvalitetno proveli vrijeme sa svojom djecom. Kao rezultat njihovog truda i rada nastali su vrlo lijepi modeli koje smo u školi objedinili tako da vjerno prikazuju položaj objekata u odnosu na našu školu. Slažući maketu na konkretnom smo primjeru ponovili sadržaje koje učimo na satovima prirode i društva. Učenici su bili vrlo zainteresirani i sami su predlagali položaj objekta na maketi te se orijentirali prema stranama svijeta. Maketu smo upotpunili raznim modelima- igračkama prijevoznih sredstava te smo ponovili i prometna pravila kretanja vozila na maketi. Izložili smo je u holu škole da bude dostupna i ostalim učenicima škole. Već se sad veselimo nekom novom kreativnom izričaju!

Razredna učiteljica 3.a, Ljiljana Sraka