Obavijest roditeljima!

Autor: Melita Trupković, 23. 4. 2020.

Poštovani roditelji!

Iza nas je prvih pet tjedana nastave na daljinu. Iznenadni početak rada u izvanrednim okolnostima primorao nas je na nov, poprilično stresan i neizvjestan način življenja. Ovo je situacija u kojoj smo svi morali brzo reagirati. U samom početku bilo je teškoća u prilagođavanju novonastaloj situaciji, uglavnom organizacijske i tehničke prirode. Srećom, većina se u svemu vrlo dobro snašla.

Svjesni smo da je veliki teret realizacije ovakvog oblika rada pao upravo na vaša leđa i da ste djelomično preuzeli ulogu učitelja svojoj djeci, osobito u organizaciji radnog dana te pružanju pomoći i podrške u obavljanju zadataka. Upravo zato je neizmjerno važno održati pozitivnu komunikaciju i dobru suradnju između roditelja i učitelja kako bi se obrazovanje učenika nesmetano odvijalo. Znam da vam nije lako. Koristim ovu priliku i zahvaljujem učenicima i vama što ste se aktivno i odgovorno uključili u rad te se zajedno s nama trudite održati normalan tijek odgoja i obrazovanja unutar vaših domova.

Znamo da u jednom razrednom odjelu postoje učenici različitih sposobnosti i interesa te da imaju različite tehničke i prostorne uvjete rada. Zbog toga se razlikuje njihova aktivnost u nastavnom procesu. Ukoliko ste uočili da vaše dijete ne može pratiti sadržaje, da mu je potrebno više vremena u obavljanju zadataka ili da ima nekih drugih poteškoća koje mu onemogućuju njihovo izvršavanje, molim vas da se, bez ustručavanja, obratite razredniku ili predmetnom učitelju putem dogovorenih kanala komunikacije. Učitelji su otvoreni za suradnju i vrlo će rado porazgovarati s vama, dogovoriti daljnje aktivnosti te se tako prilagoditi potrebama i mogućnostima vašeg djeteta.
Ukaže li se potreba, možete se obratiti i meni ili pedagoginji škole putem službenog maila: ured@os-prelog.skole.hr .

I sami uočavamo prednosti i nedostatke našeg rada pa različitim aktivnostima pokušavamo nastavu na daljinu učiniti što boljom. Kako bismo dobili uvid u eventualne nepoznate teškoće koje nastaju tijekom odvijanja nastave na daljinu, a s ciljem poboljšanja iste, pripremili smo za vas jedan anonimni anketni upitnik. Molim vas da anketni upitnik odgovori roditelj koji je najčešća podrška djetetu u radu te otvoreno napiše svoje komentare, pohvale ili kritike.

S obzirom da je ovo svima potpuno nova situacija, važno je da imamo strpljenja i razumijevanja jedni za druge.

Još jednom vam zahvaljujem na dosadašnjoj suradnji i uključenosti u nastavu na daljinu.

Čuvajte svoje zdravlje i zdravlje svih oko sebe.

Ravnateljica:
                                                                            Melita Trupković, dipl. uč. RN