Sajam prevencije i sigurnosti!

Autor: Silvija Kosec, 22. 9. 2023.

Sajmovi prevencije i sigurnosti su događaji posvećeni promicanju i educiranju javnosti o važnosti sigurnosti u svakodnevnom životu.

Učenici su različitim aktivnostima i prezentacijama, predstavom „Prvi koraci u prometu“, naučili sadržaje potrebne za siguran život i kretanje u prometu.

Nakon predstave uputili smo se sajmu gdje su učenici upoznali izlagače s najnovijom tehnološkom opremom uključujući pametne sustave sigurnosti, nadzorne kamere, uređaje za otkrivanje požara, mina, sigurnost domova, radnih mjesta i javnih prostora.

Sajmovi prevencije i sigurnosti ima važnu ulogu u podizanju svijesti o važnosti sigurnosti u svakodnevnom životu. Edukacija i informacije koje su nam pružali na ovom sajmu pomažu građanima da bolje razumiju kako zaštititi sebe, svoje obitelji i svoje imovine.

Sudjelovale su i javne službe: vatrogasci, policajci, hitna medicinska pomoć, članovi Crvenog križa. Oni su nam dijelili informacije o tome kako se ponašati u hitnim situacijama i pružati praktične savjete za sve sudionike.

Sajmovi prevencije i sigurnosti su važni događaji koji promiču sigurnost i educiraju javnost o važnosti prevencije nesreća i zaštite života i imovine. Posjećivanje takvih sajmova od izuzetne je važnosti s ciljem prevencije i poboljšavanja razine sigurnosti te upoznavanje s najnovijim tehnološkim inovacijama u ovoj oblasti.