Čarobna Noć knjige uz prespavanac prvašića u školi!

Autor: Silvija Kosec, 26. 4. 2024.

Obilježivši „Noć knjige“ na nesvakidašnji način, učenici 1. a i b razreda Osnovne škole Prelog prespavali su prvi puta noć u školi. To je zaista bila noć za pamćenje!

Ovog petka (26.05.2024.) na subotu učenici su ostvarili projekt „Prespavanca u školi“ zajedno sa svojim učiteljicama Silvijom Kosec i Brankom Podgorelec.

Prespavanac su činile sportske aktivnosti u međurazrednom natjecanju, čitanju bajki u svjećicama osvjetljenom holu, Disco večeri – pidžama party, šetnji ulicama grada Preloga, crtića prije spavanja i zajedničko blagovanje u vrijeme večere i doručka slasnih proizvoda i napitaka koje su pripremile vrijedne ruke naših roditelja.

Cilj ovog projekta, uz edukativne i ostale nabrojene aktivnosti bio je međusobno povezivanje, druženje, osnaživanje prijateljstava, upoznavanje i prihvaćanje različitosti, njegovanje starih i građenje novih humanih vrijednosti (empatije, međusobnog pomaganja, prijateljstva, susretljivosti, nenametljivosti, pomaganja…). Doživjeli smo školu kao sigurno okruženje gdje na drugačiji način usvajaju znanja i temeljene životne vrijednosti.

Dugo u noć čule su se priče, šaputanja, smijuljenja sve dok  nisu utonuli u san, a jutro kao da je čekalo pred vratima, stiglo je prerano. Kao pravi odrasli ljudi već u 6 sati otvarali smo oči, obavljali osobnu higijenu, pospremili krevete, uredili učionicu za rad i po dolasku roditelja otišli kućama.

Vjerujem da će se dugo prepričavati priče o doživljajima s „Prespavanca u školi!“

Tekst: Silvija Kosec, učiteljica

« Svibanj 2024 »