Najglas OŠ Prelog - 2008.

Autor: Zdravko Crnković, 27. 2. 2008.

Katarina Mlinarić pobijedila je na ovogodišnjem natjecanju „Najglas Osnovne škole Prelog „ koje se održalo 17. veljače 2008. godine.

U nedjelju, 17 veljače u Domu kulture održao se tradicionalni izbor najboljeg pjevača ili pjevačice Osnovne škole Prelog. S osvojenih 56 bodova pobijedila je Katarina Mlinarić, učenica 5. razreda s Vanninom pjesmom Daj mi jedan dobar razlog . Koliko je tijesna bila borba govori činjenica da je drugoplasirana Karolina Matijašec svojom izvedbom pjesme Gospe moja osvojila 54 boda. Treće mjesto pripalo je Ireni Vuk, dok je prema ocjenama stručnog žirija najbolji scenski nastup imala Dora Rašan. Sve su 4 zaslužile vrijedne nagrade koje su im dodijeljene.
Ostala mjesta podijelili su: Magdalena Hatlak, Viktorija Belić, Antonela Slaviček, Nikolina Sarap, Nataša Posavec, Barbara Kečkeš, Barbara Hržić, Nikolina Matić, Klaudija Lacković, te jedini natjecatelj među samim curama David Strahija. Kako su dali stvarno sve od sebe, a neki su za dodatne bodove angažirali i prateće vokale ili pak posebno uvježbali koreografiju, svi su dobili nagrade za sudjelovanje. Zbrajanje glasova ocjenjivačkog suda koji su činili profesori glazbe: Damir Rodiger, Jasminka Pervan, Jasmina Malek i Klaudija Vidović , te student glazbe Danijel Oto bilo je pravo eurovizijsko i moglo se pratiti na video zidu. Program je vodila učiteljica Dominika Lukačić-Murković.
Najglas Osnovne škole Prelog i ove je godine organizirala učiteljica Đurđa Naranđa. Svi natjecatelji prvo su prošli audiciju, a onda su s njom uvježbavali cijeli program. Kako je bilo možete provjeriti na DVD-u koji je snimila multimedijska grupa OŠ Prelog. A oni koji misle da mogu bolje otpjevati neka se prijave na sljedeći izbor.

Autor:

« Svibanj 2024 »