Završetak uspješnog projekta

Autor: Zdravko Crnković, 5. 5. 2013.

Dana 30. 04. 2013. godine u našoj školi održan je završni kviz povodom završetka našeg projekta. Kao što već znate radimo na međunarodnom projektu Osnovne škole Prelog

Naš projekt se zove Light saving city of Prelog, tj. Prelog, grad koji čuva svoje svjetlo. Projekt je trajao 6 mjeseci, te je uspješno završen. Naši ciljevi su bili :

1. educirati učenike i  građane o svjetlosnom onečišćenju i njegovim posljedicama

2. podijeliti 50 energetski učinkovitih žarulja

3. smanjiti svjetlosno onečišćenje bar jedne javne zgrade u Prelogu

Sve ciljeve izvršili smo u roku, te smo jako zadovoljni projektom. Našu pozivnicu za završetak projekta dobio je i gosp. Mladen Antolić, predstavnik našeg sponzora UNDP-a. Za početak smo pripremili prezentaciju koju su nam prezentirale članice projektnog tima The Light Squad : Nives Košak i Iva Marciuš. Prezentacija je sadržavala sve važne podatke o našem projektu : kako smo odrađivali radne pakete, na koji smo način obilježili manifestaciju Earth Hour,… Nakon prezentacije Marko Štefan i ja održali smo kviz. U kvizu su se natjecali Antonio Grabant, Lucija Grabant, Jakov Trstenjak i Martin Slaviček. Postavili smo im 15 pitanja, a najviše bodova je imao Martin Slaviček, te je on primio glavnu nagradu od gosp. Mladena Antolića. Za kraj bih samo htjela zahvaliti svi našim sponzorima, sudionicima našeg projekta, te svima onima koji su nam na bilo koji način pomagali. Nadam se da će se naš trud potvrditi na završnom događaju u Rumunjuskoj.

Maja Kos, 8.b

« Svibanj 2024 »