Posjet iz Afrike

Autor: Zdravko Crnković, 4. 6. 2013.

Početkom školske godine OŠ Prelog uključila se u UNICEF-ov projekt Škole za Afriku. Svaki razred skupljao je novac za izgradnju škola u Etiopiji. Ujedno se i 25. svibnja obilježava Dan Afrike pa smo iskoristili te prigode i ugostili međimurskog Afrikanca.

AfrikaGospodin Kazimir Nomo-Nemi živi već 10 godina u Međimurju, a došao je zbog nogometa. Ovdje je zasnovao obitelji i ostao tu. Rodom je iz glavnog grada Kameruna. Pokazao nam je tipičnu afričku odjeću koju su nosile naše učiteljice i pedagoginja. Naučio nas je neke afričke pozdrave i pokazao nam neke afričke igre. Pokazao nam je fotografije škola u selu i u gradu. Seoske škole nalaze se na otvorenom prostoru jer nemaju učionice. U gradu postoje prostorije za učenje, ali nemaju klupe. Učenici drže bilježnice na nogama i tako pišu. Nitko ne bira što želi jesti, već jedu ono što majka pripremi. Djeca nemaju računala, televizore i ostalu tehniku za zabavu, nego sami izmišljaju kako će se zabaviti.

Svi smo se odlično zabavili i nasmijali. Gospodin Kazimir bio je jako zabavan i zanimljiv, a njegov dolazak poučan. Potaknuo nas je da još više pomažemo siromašnoj afričkoj djeci.

Lucija Grabant, 5.c

Više slika koje je snimila Tea Sakal (Multimedijska skupina "Fijolica"), možete vidjeti ako kliknete ovdje.

« Svibanj 2024 »