Dječja srca izmamila su osmijehe djedova i baka!

Autor: Silvija Kosec, 13. 10. 2023.

Setan dan starijih osoba!

Živjeli u radosti,

zdravlju i veselju! - poruka je prvašića

štićenicima Doma

Ovo nije prvi put, to je već tradicijski, što učenici Osnovne škole Prelog sa svojim učiteljicom Silvijom Kosec posjećuju štićenike Doma za starije osobe Mesmar. Uvijek se vesele dječici, a pogotovo ovim najmlađim, prvašićima. Dan starijih osoba obilježava se diljem svijeta svake godine kako bi se istaknula važnost i doprinos starijih generacija u društvu. Ovaj posjet donosi veliku korist za učenike i štićenike doma te potiče međugeneracijsko povezivanje.

Posjet učenika prvog a razreda štićenicima doma za starije ima dubok utjecaj na njih, pomažući im razvijati razumijevanje i empatiju prema starijim osobama. Djeca imaju priliku razgovarati s osobama koje su prošle kroz mnoge životne događaje i stekle bogato iskustvo.

Učenici su pjesmom izmamili osmijeh na lica djedova i baka pjesmicama te unijeli radost i zabavu u Dom. Donijeli su i male čestitke koje su izradili s učiteljicom i predali štićenicima kao znak ljubaznosti.

Po povratku u školu učenici su pričali i dijelili iskustva što su naučili tijekom posjeta starijim osobama.