Učenici 4. ih razreda na predivnoj avanturi – terenske nastave u Zagrebu

Autor: Silvija Kosec, 1. 12. 2022.

Ova terenska nastava je od posebne važnosti. Učenici su upoznali studio za snimanje Hrvatske radio televizije, Tehnički muzej , Advent u Zagrebu.

Gospođa Nada iz HRT – a, vodila nas je nevjerojatno dugim i predugim hodnicima HRT – a, dugim čak 32 kilometara. Pokazala nam je studio u kojem se prenosi „Dnevnik“, vijesti, različita izvješća s utakmica. Oduševila nas je gluha soba gdje se čuje jasni čisti glas. Učenicima je bilo veliko otkriće sudjelovanje u najvećoj dvorani koju posjeduju, a to je dvorana u kojoj se priprema doček Nove godine. Posjetili smo garderobu, prostorije za izradu namještaja, studio za izvješća o prometnim nezgodama, tzv. zelenu sobu, studio za obrazovne emisije, Potjeru, Milijunaš…

Nakon HRT – a veliku pažnju oduševio nas je posjet Tehničkom muzeju. Najprije smo posjetili Planetarij gdje smo naučili o zviježđu. Zaista smo puno toga naučili.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u rudniku. Tamo nas je voditelj impresionirao veselim i zanimljivim pričama koje su učenici pozorno slušali.

Zanimljiva su bila stara vozila, automobili, avioni, helikopteri i mnoge druge zanimljivosti. Više od 100 godina staro vatrogasno vozilo i najstarije ljestve.

Nakon posjeta muzeju okrijepili smo se u McDonaldsu u Vrbanima. Tamo je vladala euforija kad su učenici samo odabrali desert i mnoge slatke čarolije.

U ranim poslijepodnevnim satima uputili smo se u centar Grada Zagreba posjetiti Advent. Oduševilo ih je klizalište. Šetnjom do Zrinjevca zasladili smo se finim, vrućim, mirisnim fritulama. Dječica su kupovala ukrase, nakit svojoj braći i sestrama, roditeljima.

Nakon toga uputili smo se na glavni Trg bana Josipa Jelačića. Fotografirali se na zdencu Manduševac.

Šetnju smo nastavili do obližnjeg Europskog trga slušajući glazbu naših Vatrenih, prijenos utakmice svjetskog prvenstva s Katara. Naravno u prvom redovima, jedni od najmlađih navijača, naši učenici bili su medijski praćeni sa svih strana RTL- a, HRT – a, Nove - TV. Čak smo dali i izjavu.

Eto i našoj predivnoj avanturi je došao kraj. Sva sreća što nas je pratilo lijepo vrijeme. Polako smo se vraćali kući. U autobusu uvijek raspoloženi za pjesmu i tako se sretno vratili kući.

Veselimo se svakoj novoj terenskoj nastavi koju ćemo pamtiti čitav život.

4.b razred

U 4.b razred upisano je 18 učenikaod toga

8 djevojčica i 10 dječaka.

Nastava se održava u jednoj smjeni. Nastava ujutro započinje  u 7.45 sati.

Učenici borave u učionici glazbena 2 u prizemlju škole.

Razrednica 4.b razreda je

Silvija Kosec, mag.prim.educ., učitelj savjetnik